İç Yapı Mimarlık Fuar stand tasarımları, profesyonel tasarımcı mimar ekibimiz ile ölçülendirme ve orantısal formüller üzerinden yapılır.

 Masa, sandalye, raflar, sehpalar,  kitaplıklar, tablolar, aydınlatma  metaryalleri, kullanım alanınızda yeriniz mevcut ise koltuk seçimi yapmanız gerekmektedir.

Sade Ahşap mobilyalar  Ofis mobilyalar düşük maliyetlerle  şık ve gösterişli tasarımlar ile home ofisinizi tasarlayabilirsiniz.  Her bütçeye  uygun home  ofisinizi tasarlamanız mümkündür. Ekonomik Olarak home ofis tasarımı yapmak istediğimizde çalışma alanı masasının rengi masanın ergonomik olması  ve duvar renginde olan değişiklik  kaliteli çalışma alanı olması için yeterli olacaktır. Home Ofis olarak çalışan kişilerin Ev ortamında çalışmalarının avantajları herkesin hayalini süslemektedir. Home ofislerde dinlenme alanının oluşturulması en önemli unsurdur. Çalışmalarına ara verdiklerinde dinlenebildikleri bir alan tasarımı yapmak için küçük bütçe ile  harika bir home ofis oluşturulmasının önemli aşamalarından birisi dir.

Home Ofis  duvarına sıra dışı bir kitaplık yada harita konulması ofis ortamını hissetmenizi sağlıyacaktır. Masanın genişliği de çaHome Ofis Tasarım Tarzı belirlenmesilışma alanınızın ferah olmasına ve birden fazla kişinin de çalışmasına imkân verecektir. Masanın arkasına çalışma takibin yapılmasına yönelik bir mantar tablo koyulabilir.  Masa üzerine konulan biblolar, küre, saat, aydınlatma aparatları ile home ofis zenginleştirilecektir. Home Ofisinizde saksı çiçeklerin bulundurulmasıda ofisinizin doğal bir ortamda olmasını Sağlayacaktır.

Home ofis ile ilgili tasarım fikirlerimiz ile ilgili çalışma ortamımızı oluşturmakta en düşük maliyet ofisinizi nasıl oluşturmanız gerektiği ile ilgili profesyonel bir iç mimardan destek alabilirsiniz.

 

Evinize kış bahçesi tasarlamak istiyorsanız iç mimari projelerimizi inceleyebilir danışmanlarımızdan fikir alabilirsiniz. Kaliteli mimari tasarıma sahip bir  kış bahçenizin olması için ilk adımı doğru bir şekilde atmış olursunuz. Kış bahçenizi eviniz balkonuna, evinizin çatı katına evinizin bahçesine evinizin terasına tasarlayabiliriz.

Tasarımcılarımızla birlikte karar vermeden önce plan ruhsatına ihtiyacımız olup olamayacağını araştırmamız gerekiyor, Kendi kış bahçenizi kendiniz yapmanız da bir alınabilecek seçeneklerden bir tanesidir ama bu konuda yerel yönetimin gerekli gördüğü gereklilikler hakkında bilginiz yoksa bu tercih riskli olabilir. Kış bahçenizi kendiniz yapmaya çalışır ve  sonra  yönetmeliklere uygun olmadığından dolayı bahçeyi yıkmanız gerekebilir  bu sizin için hem zaman hem de para kaybına neden olacaktır.  Kış bahçesi kullanım alanı seçimi nereye kuracağınıza karar vermeniz ve gerekecek malzeme seçimi cam ve tuğla kullanım miktarı maliyet hesaplanması  uzmanlarımız tarafından yapılacaktır. Yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır.

 

İç Yapı Mimarlık Kentsel dönüşüm projelerinde toplumu bilinçlendirerek kültürel, sosyal, ticari,bilimsel kullanıcıları ilgilendiren tüm planlama tasarım projelendirme ile ilgili kentsel dönüşüm alanında fikir üretmek, proje üretmek amacı ile 2d ve 3d çizimleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Kentsel tasarım projelerimizde yaptığımız tasarımlara   ilişkin projelerimizde Bakanlıkça onaylanan usul ve esas belirlenir. Kentsel tasarım projelerimizde, ölçeğin niteliğine göre farklı ayrıntıları içerecek şekilde hazırlanır.

Kentsel tasarım projesi doğrultusunda tasarım projelerinde mekânın imge, anlam ve kimlik kazanmasını, estetik ve sanat değerinin yükseltilmesini, yapıların bir uyum içerisinde ve bütünlük oluşturacak şekilde düzenlenmesini amaçlayan ve mekânsal planlama sistematiği içerisinde uygulamaya yönelik kılavuz ve tavsiye niteliğinde kararları içerecek şekilde kentsel tasarım rehberi hazırlanır.

Kentsel proje çözümlerinde   yaya bölgeleri Sokak ve binaların tasarımında erişilebilirlikle beraber mekânların aydınlatılması, sokakların birbiriyle ilişkisi, sokak ve meydanlara güvenli erişim ortamının sağlanması da esas alınarak tüm ayrıcalıklar projelendirmesini ve  tasarımını yapmaktayız.

 Kentsel tasarım projelerinde, alanın özelliğine göre yapılar arasında mimari ve mekân tasarımına ilişkin ayrıntılar ile doğal, kültürel, sosyal, ekonomik, ulaşım ve teknik altyapıya ilişkin veriler dikkate alınır.

 Kentsel tasarım projeleri genel olarak; koruma, sağlıklaştırma, iyileştirme, yenileme politikalarını içeren, ulaşım, Kentsel tasarım, fonksiyon ilkelerini ortaya koyan, çeşitli şemalar ve tasarım ilke ve detayları ile desteklenen bir biçimde hazırlanır.

Kentsel dönüşüm Projelerinde; uygulama yapılacak alanın ihtiyaç programı ve alan verileri doğrultusunda, açık mekânların kapalı mekânlarla birlikte düzenlenmesi, toplu taşıma, taşıt, yaya, bisiklet, otoparklar, servis gibi genel ulaşım-dolaşım sorunlarının çözümü, çevre düzenlemesi ve altyapıya ilişkin koşullar, çevre yapılarla ilişkilerin kurulması ve her türlü düzenlemenin temel ilkeleri belirlenir.

Kentsel tasarım projelerini ayrıntılı olarak tasarlıyoruz; ada içi veya dışı planlar, proje alanındaki ulaşım-dolaşım ilişkileri ve açık-kapalı alanlara ilişkin tasarımları en ince noktasına kadar inceliyoruz, arazi ve yapı düzenlemelerine ilişkin kotlandırmaları yapıyoruz, yönlenme, bahçe mesafelerini hesaplıyoruz, kütleler arası mesafe gibi kütle düzenlemeleri yapıyoruz, işlevlerin yatay ve düşey dağılımlarını ayarlıyoruz, bitkilendirmenin genel karakteri peyzaj mimarisi, su ögesi kullanımı, tüm elemanların ölçülendirilmesi, malzemenin belirlenmesi, kütle, gabari, şematik plan çizimleri gibi yapılara ait mimari konsept projeleri ile anlatım için uygun olabilecek ölçekte yeterli sayıda görünüş, kesit, silüet, 3 boyutlu olarak arazi üzerinde modellenmesinin tasarımlarını yapıyoruz. Ayrıca detay listesi, aydınlatma elemanları, yönlendirme ve tanıtım levhaları, çöp kutuları ve benzeri kent mobilyalarına ait ayrıntılar ve kesin proje raporu da bu çalışma kapsamında tasarımlarını yapıyoruz.