Pirinç Raf Dekorasyonu Trendleri Nelerdir ?

Pirinç Mağaza Dekorasyonu

Pirinç iç mimari tasarımlarda ,nostaljik görüntüsü,çağdaş,yenilikçi mobilya ve dekorasyon objeleriyle bulunduğu alana lüks bir hava katıyor. Şıklığın tamamlayıcısı haline gelen Pirinç  malzemenin kullanım alanları sınırsız.

 

16.yüzyılda bu yana pirinç madenini evimizde leğen ve tabaklarda kullanılmaktaydı. Orta sınıfın en önemli ev eşyası arasındaydı . Günümüzde İtalyan ve fransız tasarımlarında
Bohem ve nostaljik görüntüsüyle gümüş ve altın dekoratif eşya yapımında pirincin yerini alınca, pirinç de avize,şamdan,duvar ve güneş saati gibi eşyanın yapımında kullanılmaya  başlanmıştır. Pirinç son zamanlarda en çok sehpa,masa,avize ve aksesuarlarda karşımıza  çıkıyor. Minimal tasarımlarla,ahşap,cam,akrilik objelerle oluşturduğu kombin bulunduğu alanın havasını anında şık ve çarpıcı bir hale dönüştürüyor.  iÇ YAPI MİMARLIK OLARAK mağza tasarımı projemizde Pirinç malzeme tercih ettik.
Pirinç ve bakır gibi metallerin sahip olduğu oligodinamik etki (az faaliyet gösteren yapı)  nedeniyle kendi kendini temizleme özellikleri bulunuyor.
Kullanım alanınızda kapı kollarında bakır ya da pirinç kapı kolları tokmakları kullanıyorsanız bakteriler için endişelenmenize gerek yok!

Yapılan araştırmalara göre bakır kendini 15 dakika içerisinde tüm mikrop ve bakterilerden  arındırabiliyor. Diğer yandan paslanmaz çelik gibi materyaller ise mikrop ve bakterilerin toplanma alanı oluyor.

İÇ YAPI MİMARLIK Firmamızda tasarladığımız projelerde Eskitme Pirinç Cam Sehpa, Pirinç mağza raf  sistemleri, pirinç mağza dekorasyonu, pirinç yatak odası karyola, pirinç aydınlatma ürünleri, pirinç  Hastaneler ve otellerin pirinç kapı kollarını bakır ve pirinç materyalden yapılmasını tercih etmekteyiz. Sebebi de belli bir süre içerisinde Pirincin kendi kendine temizlenme özelliğine sahip olması.

Yani metal iyonlarının hücre proteinlerine olan benzerliği sebebiyle bakteri hücreleri  ölüyor ve 8 saat sonra kendi kendisini temizliyor.