2022 yılı banyo tasarım trendleri nelerdir ?

Değişen trendlerle birlikte ihtiyaçlarımız evlerimiz, evlerimizdeki eşyalarımız hızla değişmektedir.
evimizin tasarımını değişmek istiyordum banyomu yenilemek istiyordum diyorsanız son 2022 banyo tasarım
trendleri iç yapı mimarlık tasarım trendleri yazımızı takip edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

2022 yılı banyo tasarım modelleri sadelik ön planda olacaktır. Minimal banyo tasarımlarında Konforun Son trendler ağırlıklı olarak banyo aksesuarları,
banyo seramik renklerini, etkilenecek diyebiliriz. Salon duvar kağıt desenlerinde seramikler tercih edilecek.
Tercihe göre banyo salon yatak odaları uyum içerisinde olan banyoları görmek mümkün olacak. Soft renk seramikler ön planda olacaktır. Ahşap ile banyo tasarımları bütünleşecektir. Ev tadilatlarında en zor değiştirilen yer banyolardır. Tasarıma başlamadan önce kullanım kolaylığı temizliği düşünülerek karar vermek gerekmektedir.

Banyo seramiği tek tip kare beyaz renk seramik olarak tercih edilmemektedir.  Bİr kaç rengin zıt uyumu tercihe göre rengarenk Tek renkli yada zıt bir kaç renk ile yapılan banyo dekorasyonlarının yerini rengarenk spor veya pastel renklerle birlikte çok renkli dolaplar yada  zemin seramiğinde oldukça yaygın kullanılacaktır.

2022 banyo tasarımlarında altın, bakır gibi metalik kaplamalarda kullanılmaktadır. Estetik dikkat çekici şık banyolara aynı zamanda modern bir hava da katıyor. 

Banyolarda Ahşap ürünlerinin doğallığını daha çok göreceğiz. Ahşap dolaplar ve zeminlerde ahşabın her tonunu 2022 banyo dekorasyon trendleri
arasında oldukça yaygın kullanılacak. Teknolojide yaşanan değişiklikler ile banyo tasarımlarıda çağa uymaktadır. 
Suyun sıcaklığını hesaplayan, küvetlerdeki su seviyesini belirleyen ve böylece su tasarrufu sağlayarak çevre dostu tasarımları hayata geçiren
dijital teknolojiler 2022 banyolarının vazgeçilmezi. 2022 trendi hijyenik klozetler özellikle su sıçratmayan ve otomatik kapanan klozetler ön planda. Hijyen olması Banyo ve tuvaletler için en dikkat edilmesi gereken unsurdur. Mobilyalarda gösterişi tercih edenler aynı seçimi banyolarda da kullanarak
sarı altın varaklı modeller banyolarda da tercih edilecektir.

Banyo bataryalarında , Lavabo tasarımlarında ve klozet tasarımlarında altın rengi tekrar çok sık dekorasyon
içerisinde yerini aldı. Seçilecek tasarım çok gösterişli seramiklerdende oluşabilir çok sade bir tasarımda olabilir her tasarıma uygun Doğaya saygılı ve geri dönüşümden elde edilen ahşap duşakabinler ve duş ekipmanları aynı anda kullanmak mümkün olmaktadır.

Banyo dekorasyonlarında seramiğin üzerine tablo görünümünde manzara seramikler monte edilmektedir.
Banyolarda canlı ağaçlar ve bitkilere yer verilmektedir. Neme dayanıklı ve nemden beslenip yetişebilen
canlı bitkiler banyolara farklı bir görüntü sunmaktadır. Bambu, sarmaşık, aloe vera gibi bitkiler örnek olarak verilebilir.

Hayalinizdeki 2022 banyo dekorasyon tredlerini projelendirmemizi isterseniz iç yapı mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.